Nädalamängu reeglid

TARTU DARTSIKLUBI

NÄDALAMÄNGU REEGLID 2022/2023

1.     ÜLDSÄTTED

 1. Klubi nädalamängud toimuvad piljardiklubis Baribal aadressil Riia 4, Tartu.
  • Kogunemine ja soojendusvisked kella 18:00-st
  • Loosimine 18:25
  • Mängude algus 18:30
 2. Nädalamängude 2022/2023 hooaeg algab 25. augustil 2022 ja mängud toimuvad igal neljapäeval. Dartu nädalamäng on osa Dartu karikasarjast. Hooajal toimub nii palju nädalamänge kui lastakse ning arvesse läheb umbes 75% mängudest, kuid mitte rohkem kui 32 mängu. Täpne võistluskalender on nähtaval http://www.darts.ee veebilehel.
   

2.     NÄDALAMÄNGU FORMAAT

 1. Mängitakse  mängu „501“ duubel lõpuga.
 2. Naismängijad võivad alustades küsida meesvõistlejate ees 50 punkti edu (451p)
 3. Kui mängijaid on 8 või vähem, siis mängitakse kõik-kõigiga süsteemis 3 võiduni
 4. Kui mängijaid on 33 või rohkem, siis mängitakse miinusringiga play-off süsteemis. Mängu võiduks on vaja saada 3 geimi võitu põhitabelis ja 2 võitu miiinusringis.
 5. 9-32 mängija puhul mängitakse alagruppidega(sõltuvalt osalejate arvust 4-6 mängijat grupis). Igast alagrupist pääseb play-offi 2 mängijat ja play-offis minusringi pole. Alates veerandfinaalist mängitakse 4 võiduni.
 6. Mängijad asetatakse tabelisse/alagruppidesse loosi alusel. Iga mängija võtab segatud tagurpidi kaartide hulgast kaardi, mille teisel küljel olev number asetab ta tabelisse. Tabelid on alla laetavad aadressilt http://www.darts.ee/?pid=20
 7. Omavahelisi mänge alustatakse kordamööda ja esimest mängu alustab see, kes on tabelis üleval pool. Alagruppide puhul on mängude järjestus ja alustajad ette määratud.
 8. Kui mängu võitjat ei suudeta selgitada 60. noolega, siis selgitataks võitja nn. "Tantsuga". Võidab see, kes viskab 3 noolega suurema summa. Visatakse korda mööda ühe noole kaupa. Võrdse tulemuse puhul visatakse uuesti pööratud järjekorras. 
 9. Kui mänguseis on viigis, siis enne viimast otsustavat mängu visatakse keskust. Keskuse viset alustab mängija kes alustas ka esimest mängu. Keskust visates loeb ainult punane või roheline. Võrdse tulemuse puhul (mõlemad tabavad keskuse rohelist või punast ala või viskavad keskusest mööda) visatakse uuesti pööratud järjekorras. Kui kumbki mängija ei taba 5 korraga keskust, siis alustab otsustavat mängu see mängija kelle nool on 6-dal korral keskusele lähemal.
 10. Alagruppide ja kõik-kõigiga süsteemi puhul määratakse paremusjärjestus järgnevalt:
  1. eelistatakse suurimat vōitude arvu
  2. kui eelnev võrdne, siis eelistatakse kōikide mängude parimat settide suhet
  3. kui eelnev võrdne, siis eelistatakse omavaheliste mängude parimat settide suhet
  4. kui eelnev vōrdne, siis eelistatakse suuremat legi vōitude arvu 
  5. kui eelnev vōrdne, siis otsustakse paremusjärjestus omavahelise mänguga 1001, mille viskamise järjekord otsustatakse keskuse viskega

3.     PUNKTID

 1. Nädalamängu punkte jagatakse nii, et kõige viimasel kohal olev võistleja saab 1 punkti, iga järgnev koht saab punkti eelmisest rohkem. Võitja saab võidu eest lisapunkti.
   

3.     OSAVÕTUMAKS JA AUHINNAFOND

 1. Osavõtumaks on iga mängija kohta 6€. (sisaldab suurima poksi võistlust) 
 2. Osavõtumaksu kogusummast moodustub auhinnafond.
 3. Poksi arvestuses võidab see võistleja, kes viskab suurima numbriga mängu lõpu. Arvesse lähevad summad alates 100 k.a. Kui kaks või rohkem võistlejat viskavad sama summaga lõpu, siis auhinna saab see võistleja, kes viskas selle esimesena.

  Ajakohast