Nädalamängu reeglid

SPORDIKLUBI “DART-U“

NÄDALAMÄNGU REEGLID 2018/2019

1.     ÜLDSÄTTED

 1. Klubi nädalamängud toimuvad piljardiklubis Baribal aadressil Riia 4, Tartu algusega kell 19:00
 2. Nädalamängude 2018/2019 hooaeg algab 6. septembril 2018 ja mängud toimuvad igal neljapäeval. Täpne võistluskalender on nähtaval http://www.darts.ee veebilehel.
   

2.     NÄDALAMÄNGU FORMAAT

 1. Mängitakse  mängu „501“ duubel lõpuga.
 2. Naistele on meesvõistlejate ees alustades 50 punkti edu (451p)
 3. Üldjuhul mängitakse miinusringiga play-off süsteemis. Mängu võiduks on vaja saada 3 geimi võitu põhitabelis ja 2 võitu miiinusringis.
 4. Kui mängijaid on 7 või vähem, siis mängitakse kõik-kõigiga süsteemis 2 võiduni.
 5. Mängijad asetatakse tabelisse loosi alusel. Iga mängija võtab segatud tagurpidi kaartide hulgast kaardi, mille teisel küljel olev number asetab ta tabelisse. Tabelid on alla laetavad aadressilt http://www.darts.ee/?pid=20
 6. Omavahelisi mänge alustatakse kordamööda ja esimest mängu alustab see, kes on tabelis üleval pool.
 7. Kui mängu võitjat ei suudeta selgitada 39. noolega, siis selgitataks võitja nn. "Tantsuga". Võidab see, kes viskab 3 noolega suurema summa. Visatakse korda mööda ühe noole kaupa. Võrdse tulemuse puhul visatakse uuesti pööratud järjekorras. 
 8. Kui mänguseis on viigis, siis enne viimast otsustavat mängu visatakse keskust. Alustab see, kes viskas keskusele lähemale. Keskuse viset alustab mängija kes alustas ka esimest mängu. Võrdse tulemuse puhul (mõlemad tabavad keskuse rohelist või punast ala või viskavad keskusest samale kaugusele) visatakse uuesti pööratud järjekorras. 
 9. Kõik-kõigiga läbimängitavate mängude mängijate omavaheline lõppjärjestusel arvestatakse kõigepealt võitude arvu. Kui võite on ühe palju, siis vaadatakse omavahelise mängu tulemust. Kui sama võitude arvuga mängijaid on rohkem kui 2, siis vaadatakse kõikide mängude võitude-kaotuste suhet. Kui endiselt ei ole võimalik järjestust paika panna, siis mängitakse omavahel üks mäng 501, mille alguse järjestus selgitatakse keskuse viskega.
   

3.     PUNKTID

 1. Nädalamängu punkte jagatakse nii, et kõige viimasel kohal olev võistleja saab 1 punkti, iga järgnev koht saab punkti eelmisest rohkem. Võitja saab võidu eest lisapunkti.
   

3.     OSAVÕTUMAKS JA AUHINNAFOND

 1. Osavõtumaks on iga mängija kohta 4€. Suurima poksi võistlus 1€. 
 2. Osavõtumaksu kogusummast moodustub auhinnafond.
 3. Poksi arvestuses võidab see võistleja, kes viskab suurima numbriga mängu lõpu. Arvesse lähevad summad alates 100 k.a. Kui kaks või rohkem võistlejat viskavad sama summaga lõpu, siis auhinna saab see võistleja, kes viskas selle esimesena.

  Ajakohast