Nädalamängu reeglid

LAHEDA SPORDIKLUBI

NÄDALAMÄNGU REEGLID 2021/2022


1.     ÜLDSÄTTED

 1. Klubi nädalamängud toimuvad Põlvas pubis Vana Vaksal, aadressil Jaama 63A. Mängule registreerimine kohapeal alates 18.00 (võib ka ette regada). Mängud algavad 18.30.
 2. Nädalamängude 2021/2022 hooaeg algab esmaspäeval 6. septembril 2021 ja edaspidi esmaspäeviti kuni 09.mai 2022. Võib tulla ette vabu esmaspäevi. Täpne võistluskalender on nähtaval http://www.darts.ee veebilehel.
 3. Avatud võistlus on mõeldud kõikidele noolemängu vastu huvi tundvatele inimestele.


2.     NÄDALAMÄNGU FORMAAT

 1. Mängitakse  mängu „501“ duubel lõpuga. Naisvõistleja võib soovi korral saada 50 punkti edu, ehk alustada leg´i 451 pealt.
 2. Võistluse lõplik formaat sõltub osalejate arvust. Osalejad loositakse alagruppidesse, kus kõik kõigiga läbi mängivad. Järgneb play-off, kuhu pääseb 4 ; 6 või 8 võistlejat (sõltuvalt osalejate arvust). Veerandfinaalis kaotajate jaoks on võistlus lõppenud. Poolfinaali jõudnud võistlejad mängivad kõik kohad välja. 
 3. Mängitakse parem 5st ehk 3 võiduni. Finaalis parem 7st ehk 4 võiduni. Korraldajal on õigus seda vajadusel muuta.
 4. Mängijad asetatakse tabelisse loosi alusel. Korraldajal on õigus igal mängul anda asetusi parimat reitingut omavatele mängijatele. 
 5. Mängu alustatakse keskuse viskamisega. Esimesena alustab viskamist see, kes on välja kuulutamisel ees pool. Mängija, kelle nool on keskusele lähemal, alustab mängu. Edasi alustatakse leg´e korda mööda (nii kuni võitja on selgunud).
 6. Kui geimi võitjat ei suudeta selgitada 39. noolega, siis võib mängu kohtunik soovitada mängijatel selgitada võitja nn. "Tantsuga". Võidab see, kes viskab 3 noolega suurema summa. Visatakse korda mööda ühe noole kaupa. Võrdse tulemuse puhul visatakse uuesti pööratud järjekorras.
 7. Alagrupimängude paremusjärjestus selgitatakse välja järgmiselt:
  7.1 Kõigepealt võetakse arvesse mängude võitude arv.
  7.2 Kui mängijate võitude arv on võrdne, siis võrreldakse kõigi võidetud ja kaotatud leg´de vahet.
  7.3 Kui võidetud ja kaotatud leg´de vahe on võrdne, siis järgmisena võrreldakse alagrupis kõigi võidetud leg´de arvu.
  7.4 Kui endiselt pole võimalik paremust selgitada, siis võrreldakse mängijate leg´i lõpetamise noolte arvu.
   
 8. Nädalamängu hooaja paremusarvestusse läheb iga mängija 22 paremat tulemust.

3.     OSAVÕTUMAKS JA AUHINNAFOND

 1. Osavõtumaks on iga mängija kohta 5€ (selle see on arvestatud ka suurima POXi mäng). 
 2. Osavõtumaksu kogusummast moodustub auhinnafond, mis jaguneb kolme parema vahel.
 3. POXi arvestuses võidab see võistleja, kes viskab suurima numbriga mängu lõpu. Arvesse lähevad summad alates 100 k.a. Kui kaks või rohkem võistlejat viskavad sama summaga lõpu, siis auhinna saab see võistleja, kes viskas selle esimesena.

Klubi jätab endale õiguse täiendada / muuta Nädalamängu reegleid andes sellest enne võistlust teada ja viies vastavad muudatused sisse ka darts.ee veebilehel.

Täpsem info Davis Kostõgov 52 94 002, laheda@darts.ee


  Ajakohast